Masaż Shantala
to sztuka masowania niemowląt. Polega na zastosowaniu określonych bodźców mechanicznych z odpowiednią siłą, techniką i precyzją. Wykonuje się go manualnie, a jego zadaniem jest przyniesienie wielu korzystnych efektów zdrowotnych u dzieci oraz niemowląt. Ma on pozytywny wpływ na rozwój psychoruchowy malucha, wycisza i relaksuje, poprawia jakość snu, reguluje trawienie. Masaż Shantala umożliwia nawiązanie bliskiej relacji z dzieckiem, zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo w moim gabinecie prowadzę kursy dla rodziców, dzięki którym rodzice nauczą się jak samodzielnie wykonywać masaż swojego dziecka we własnym domu.
Przeciwwskazania:
- Gorączka u dziecka
- Infekcje nieznanego pochodzenia
- zmiany skórne
- Ogólne złe samopoczucie u dziecka
- Niektóre wady wrodzone np: dysplazja stawów wrodzonych
Masaż dla kobiet w ciąży
w momecie, kiedy kobieta znajduje się w II. i III. trymestrze ciąży i nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza prowadzącego, przyszła mama może korzystać z masażu. Najlepiej jest wykonywać go regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu.
Masaż blizny po cesarskim cięciu
mobilizacja blizny po cesarskim cięciu powinna zacząć się jak najwcześniej. Najlepiej około 4-5 tygodni po operacji. Należy pamiętać, aby bezpośrednio po cesarskim cięciu nie wykonywać nagłych ruchów i nie dźwigać ciężkich przedmiotów. Należy również wiedzieć, że na zadbanie o bliznę nigdy nie jest za późno. Warto wspomagać się maściami rozmiękczającymi, które pomogą w mobilizacji nawet starej blizny. Oczywiście długość terapii zależeć będzie od stopnia twardości blizny. Spotkania z terapeutą powinny być regularne, przynajmniej raz w tygodniu. Bardzo ważnym czynnikiem, usprawniającym proces mobilizacji blizny, jest samodzielne jej masowanie pomiędzy spotkaniami w gabinecie, nawet dwa razy dziennie.
Masaż twarzy przy porażeniu nerwu twarzowego
Podczas wizyt stosuje się delikatne masaże, aby pobudzić krążenie krwi w obszarze twarzy i poprawić napięcie mięśniowe.
Porażenie nerwu twarzowego, znane również jako paraliż Bell’a, to nagła utrata funkcji, dzięki której możemy kontrolować ruchy mięśni twarzy. Jest to zazwyczaj jednostronne schorzenie, wiążące się osłabieniem lub utratą zdolności do wykonywania niektórych ruchów po jednej stronie twarzy. Regularne sesje w połączeniu z dokładnym wykonywaniem zaleconych ćwiczeń w domu mogą po czasie przywrócić funkcję mięśni i zminimalizować trudności związane z ograniczeniami.
Masaż leczniczy kręgosłupa
Ból pleców to dolegliwość, która dotyka niemal każdego współczesnego człowieka. Praca siedząca, znikoma aktywność fizyczna, zła postawa oraz stresy są przyczyną szeregu różnych zwyrodnień kręgosłupa, a w rezultacie silnego bólu. Masaż leczniczy pleców to zabieg rehabilitacyjny, który – wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę – może znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe i przywrócić pacjentowi komfort codziennego funkcjonowania. Dobrze wykonany masaż leczniczy niesie szereg korzyści: niweluje ból konkretnej części kręgosłupa, relaksuje i pozwala wyleczyć schorzenie, które jest źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że masaż musi być wykonany przez doświadczonego masażystę – da to gwarancję, że stan zdrowia nie zostanie pogorszony. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku leczenia schorzeń i zwyrodnień kręgosłupa.
Masaż relaksacyjny kręgosłupa
Relaksacyjny masaż pleców przyniesie niesamowitą ulgę wszystkim tym, którzy na co dzień są zabiegani i nie mają czasu na wytchnienie. Chwila dla siebie w gabinecie masażu pozwoli ukoić zmysły oraz rozluźnić wszystkie spięte mięśnie. Masaż relaksujący pleców przynosi nie tylko komfort fizyczny, ale także psychiczny. Leczy ciało i umysł.
Masaż relaksacyjny całego ciała
Masaż relaksacyjny całego ciała: Masaż doskonale zniweluje wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, zlikwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywróci prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a także pomoże w walce z bezsennością.
* Nie masuję części intymnych
pRZECIWSKAZANIA DO MASAŻU
- Ostre stany zapalne
- Choroby skóry, w tym również zakażenia skóry
- Choroby serca i nadciśnienia
- Choroby krwotoczne lub skłonność do krwawień
- Choroby nowotworowe
- Ciąża patologiczna
- Złamania lub ciężkie skręcenia
- Podwyższona temperatura ciała
- Niezagojone rany i blizny
Drodzy Pacjenci i Klienci w drodze o Wasze zdrowie proszę o zapoznanie się z przeciwskazaniami do masażu. Jeśli są jakieś wątpliwości proszę o konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym. Do gabinetu przychodzimy ze skierowaniem jeśli dotyczy to masaży leczniczych i z zaświadczeniem lekarskim ze zgodą dotyczy masażu kobiet w ciąży. W moim gabinecie podpisujecie Państwo oświadczenie o braku posiadania schorzeń jakie są przeciwskazaniem do zabiegów w moim gabinecie.